Southview Spa Windermere

$$$$|Se på kortetWindermere, Storbritannien|
75 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Southview Spa Windermere
$$$$

Beskrivelse

Southview Spa Windermere har 12 værelser og ligger mindre end 5 minutters gåtur fra North South Gallery. Der tilbydes en sofa, et skrivebord, kaffe- og tefaciliteter på denne indlogering.

Beliggenhed

Windermere Sø er ca. 10 minutters kørsel væk. Sådanne vigtige seværdigheder i Windermere, såsom High Street ligger lige i nærheden. Café Booths befinder sig 400 meter fra denne indkvartering. Nær placering til Cook House Gallery er en fordel for dem, der bor på Southview Spa Windermere.

Det nærmeste busstoppested er Thwaites Lane junction, 100 meter fra stedet.

Værelser

Gæsterne kan nyde haven udsigt fra deres værelser. Badeværelsesfaciliteterne er udstyret med separat toilet, et badekar og en bruser.

Mad og drikke

Måltider kan tilberedes i et fuldt udstyret køkken.

Fritid og erhverv

En solrig gårdhave byder på udsigt over have. Efter en dag med udforskning af Windermere og dens attraktioner kan du tage en forfriskende dukkert i en indendørs pool på Southview Spa Windermere.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 16:00-23:59
indtil 10:00
Faciliteter
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Feriehjem
  • Værelsesstørrelse:

    6 m²

  • Sengemuligheder:
    2 enkeltsenge
  • Brusebad
  • Sauna

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Køkenfaciliteter

Tørretumbler

Kedel

Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Aircondition
TV

Fladskærms TV

Mad/ Drikke

Udendørs spiseområde

Privat strand

Solseng

Spa and relaxation

Jacuzzi

Sauna

Middagsfaciliteter

  • Udendørs spiseområde

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger
  • Spillerum

Fritidsfaciliteter

  • Indendørs swimmingpool
  • Solseng
  • Solterrasse
  • Have
  • Sauna
  • Jacuzzi
  • Lavvandede ende

Værelsesfaciliteter

  • Dagligstue
  • Patio
  • Terrasse
  • Havemøbler
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Spisebord
  • Strygeservice

Badeværelse

  • Vaskemaskine
  • Gratis toiletartikler

Køkken

  • Kedel
  • Tørretumbler
  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Medier

  • Fladskærms TV
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Southview Spa Windermere

💵 Laveste værelsespris <br /> 15492 DKK
📏 Afstand til centrum 300 m
✈️ Afstand til lufthavn 81.3 km
🧳 Nærmeste lufthavn Carlisle Lufthavn, CAX

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
27 Cross Street, Windermere, Storbritannien, LA23 1AE
Se på kort
27 Cross Street, Windermere, Storbritannien, LA23 1AE
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
5 High Street
High Street
170 m
Galleri
Cook House Gallery
260 m
Galleri
Thuline Studio
280 m
3 Victoria St
Lakes Hospitality Association
180 m
Kirke
Windermere Methodist church & District Foodbank
290 m
Galleri
North South Gallery
340 m
Restaurant
The Golden Mountain Chinese Restaurant
90 m
Restaurant
The Smith
190 m
Restaurant
The Pig
260 m
Restaurant
Little Chippy
250 m
Restaurant
The Elleray Restaurant
80 m
Restaurant
San Pietro Restaurant Windermere
260 m
Restaurant
The Lamplighter Dining Rooms
270 m
Restaurant
The Queens Pub
140 m
Restaurant
Cafe Italia
310 m
Restaurant
Booths
360 m
Restaurant
Brown Sugar
180 m

Anmeldelser om Southview Spa Windermere

10.0 /10
Fremdragende
17 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Southview Spa Windermere

Kan vi parkere vores bil ved Southview Spa Windermere?
Ja, Southview Spa Windermere tilbyder en parkeringsplads.
Hvad er den nærmeste lufthavn til Southview Spa Windermere villa?
Southview Spa Windermere villa ligger under 85 km fra Carlisle lufthavn.
Hvad koster det at bo på Southview Spa Windermere?
Prisen for at bo på Southview Spa Windermere starter ved 2193£.
Er der nogen spisesteder tæt på Southview Spa Windermere villa?
Gæsterne kan besøge The Golden Mountain Chinese Restaurant restaurant, som ligger 5 minutters gang fra Southview Spa Windermere villa.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse